انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
سبد خريد
 
0 مورد
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
تگ محصولات

آیا زانوبند بر تسکین درد زانو تاثیر مثبت دارد؟

خلاصه خبر:
مطالعات نشان می دهد استفاده از یک زانوبند ساده در کسانی که به آرتروز مبتلا هستند تا حد زیادی به تسکین و تخفیف درد کمک می کند.
متن کامل خبر:
به گزارش کلینیک آنلاین روماتولوژی مطالعات جدید نشان می دهد اگرچه آرتروز همراه با درد و ناتوانی است، اما ورزش کردن می تواند کیفیت زندگی مبتلایان به آرتروز یا کسانی که در خطر این بیماری هستند را افزایش دهد.

در مطالعه دیگری نشان داده شد استفاده از یک زانوبند ساده در کسانی که به آرتروز مبتلا هستند تا حد زیادی به تسکین و تخفیف درد کمک می کند.نتایج هر دو مطالعه فوق، اخیرا در نشست سالانه دانشگاه روماتولوژی سان دیه گو، ارایه شده است.آرتروز یک بیماری تخریبی در مفصل است (تخریب غضروف مفصل) که پیشرونده بوده ولی علی رغم نامگذاری آن و بر خلاف روماتیسم یک بیماری التهابی نیست، چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه است.پیش به سوی افزایش کیفیت زندگیدکتر کای سان از محققان دانشگاه نورث وسترن در شیکاگو می گوید: حتی ورزش کم هم به بیماران آرتروز کمک می کند.او کیفیت زندگی را در سه گروه مقایسه کرده است:

افراد غیر فعالافرادی که کمی ورزش می کنندافرادی که هر هفته 150 دقیقه ورزش متوسط تا شدید توصیه شده را انجام می دهند.

پس از اتمام تحقیق او نتیجه گرفت کیفیت زندگی در کسانی که فعالیت فیزیکی افزایش داشتند، بهتر است.در شروع مطالعه و پس از گذشت 2 سال، بیماران به سوالاتی در ارتباط با کیفیت زندگی شان پاسخ دادند. این سوالات شامل سطح انرژی، تعاملات اجتماعی و سلامت عمومی شان بود.کسانی که تا حدودی ورزش می کردند، گفتند در طول سال بیش از 10 روز از سلامتی خوبی برخودار بودند.کسانی که از دستورالعمل توصیه شده پیروی کرده بودند اظهار داشتند بیش از 20 روز در سال از سلامتی خوبی برخوردارند.

تسکین درد زانو و استفاده از زانو بنددکتر دیوید فلسون استاد پزشکی و اپیدمولوژی دانشگاه بوستون معتقد است کسانی که به شکلی از آرتروز زانو مبتلا هستند به طوری که بر کاسه زانو تاثیر می گذارد، چنانچه از زانوبند استفاده کنند به تسکین درد آنها کمک زیادی خواهد کرد.آرتروز زانو با آسیب پیش رونده غضروف مفصلی، ماده پوشاننده انتهای استخوان ها، مشخص می شود. این آسیب می تواند منجر به تضعیف ماهیچه ها، درد و تورم شود.دکتر فلسون می گوید بیمارانی که زانوبند می پوشند در حدود 40 درصد از درد آنها در طول بیش از شش هفته کاهش می یابد. بر اساس این مطالعه، وی توصیه می کند بیماران از یک زانوبند جنس نئوپرن که دارای سوراخی در قسمت کاسه زانوست، استفاده کنند. او خاطر نشان می کند، قطعا یک پزشک بهتر می تواند آرتروز را در شما تشخیص داده و تجویزهای لازم را انجام دهد.

بهبود زندگی با وجود آرتروزدکتر میلتون هلفنستین استاد روماتولوژی دانشگاه فدرال برزیل معتقد است نتایج هر دو مطالعه منطقی و قابل درک است. او به بیمارانش توصیه می کند ورزش های ایروبیک و تمرینات تقویت عضلات را بطور منظم دنبال کنند. البته داشتن وزن متعادل و سطحی از تناسب اندام برای رسیدن به هدف ضروری است. او پیشنهاد می کند کسانی که تمرینات ورزشی نداشته اند، با 15 دقیقه در روز، سه بار در هفته و بتدریج شروع کنند.

دکتر هلفنستین همچنین توصیه می کند بیمارانی که به نوعی از آرتروز زانو بنام پاتلوفمورال مبتلا هستند از زانوبند استفاده کنند. اما وی می گوید مطمئن نیستم هرکسی بتواند زانوبند را بطور متوسط 7 ساعت در روز تحمل کند؛ کاری که بیماران شرکت کننده در این طرح انجام دادند.

وی می گوید زانوبند باعث تثبیت زانو و کاهش اصطکاک بین مفاصل می شود. و همین امر موجب تخفیف درد می گردد.نتایج این مطالعه در کنفرانس پزشکی ارایه شده است. و برای انتشار در یک مجله پزشکی نتایج مطالعه باید مورد بررسی و تایید دقیق دیگر کارشناسان قرار گیرد./ منبع: وب مد

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:8104
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت