انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعات ارائه كننده
Ottobock
سايت اصلي Ottobock
محصولات ديگر
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول مفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobock آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
تگ محصولات

مفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobock

مفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobock
قیمت: 2,700,000,000ريال
 
 
مفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobockمفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobockمفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobockمفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobock
مفصل پروتز زانو 3R60 اتوبوک آلمان Ottobock
مفصل زانو 3R60
647G167
مفصل زانو 3R60 ، مفصلی 5 محوره است. در ظاهر شما 4 محور را مشاهده می کنید اما در حین راه رفتن محور پنجم در نمای پشتی قالب مشاهده است. در قسمت خلفی بارهای مفصل به وسیله یک محور اضافه جدا شده است. این طراحی خاص اجازه دو عملکرد متفاوت در طول فازهای stance و swing را می‌دهد که توسط دو مجموعه هیدرولیکی- فنری کنترل می‌شود. 
کنترل در فاز استنس یا ایستایش که وزن از طریق پا روی زمین اعمال می شود به گونه ای است که از خم شدن زانو یا اصطلاحا خالی شدن زانو جلو گیری می کند. همین سیستم هیدرولیکی فنری در فاز سوینگ باعث می شود زانو با سرعت طبیعی خم شده و از کشیده شدن پای مصنوعی روی زمین جلوگیری شود. این دو ویژگی بسیار مهم در جلوگیری از دردهای ثانویه که می تواند منجر به انحرافات جدی در ستون فقرات شود،جلوگیری می کند.
راه رفتن طبیعی مزیت های زیادی دارد که مجموعا منجر به کاهش اعمال نیرو های اضافی به مفاصل و اندام ها شده و از آسیب های احتملی جلوگیری می کند.آنالیز راه رفتن در افراد سالم نشان می دهد که زانوی پای سالم اندکی قبل از تماس پاشنه پا با زمین خم می شود و این فرایند مهم پایه عملکرد مفصل زانوی 3R60 است. بنابراین 3r60 را می توان یکی از موفق ترین مفاصل پروتزی در دنیا دانست که با شبیه ترین عملکرد نسبت به پای طبیعی بهترین شیوه راه رفتن را برای فرد قطع عضو ایجاد می کند.
محور چرخش در مفصل 3R60 همانند سایر مفاصل 4 محوره عقب تر از مفصل قرار می‌گیرد که باعث ایجاد ثبات بیشتر می‌شود. این ویژگی نیز دقیقا مانند زانوی طبیعی است.

عملکرد خاص در طول فاز STANCE
نکته حائز اهمیت در این مفصل ، عملکرد خاص آن تحت عنوان Stance Flexion است که عمل خم شدن زانو در پای سالم را تقلید می کند . در این حالت به علت حرکت محور چرخش زانو به سمت عقب ،ثبات زانو بیشتر می‌شود.
Stance Flexion کنترل شده تا 15 درجه نیرو را بر روی هر دو اندام سالم و قطع عضو کاهش می‌دهد . کاهش نیروهای وارد شده بر روی استامپ ، لگن و ستون فقرات باعث ایجاد الگوی گیت طبیعی تر در بیمار می‌شود.
عملکرد مفصل 3R60 در فاز حرکتی Swing توسط یک پمپ هیدرولیکی ،وحرکت stance flexion توسط یک پمپ ابداعی هیدرولیکی- فنری کنترل می‌شود.مزایا
طراحی چند محوره مفصل زانوی 3R60 به صورت موثری طول پروتز را هنگام فاز حرکتی Swing کاهش میدهد تا خطر لغزش را برای بیماران به حداقل برساند.

این مفصل برای بیماران با وزن های متفاوت ، سطوح فعالیتی متفاوت و همچنین جهت راه رفتن روی سطوح ناهموار و شیبدار تا 15 درجه قابل تنظیم می‌باشد.
این حالت مفصل سبب کاهش میزان آسیب به هر دو اندام سالم و قطع عضو و همچنین ستون فقرات و لگن می شود و نهایتا الگوی راه رفتن فرد را به الگوی طبیعی نزدیک می‌کند.
وزن کم این مفصل و زاویه خم شدن تا حداکثر 150 درجه ، آزادی حرکت بیشتری به بیمار می‌دهد و این امکان را به فرد میدهد تا به راحتی با شرایطی از قبیل نشستن در ماشین و یا صندلی هواپیما خود را سازگار کند.

موارد استفاده
مفصل زانوی 3R60 برای قطع عضو های روی زانو، بالای زانو و همچنین قطع عضو از ناحیه لگن (کانادین) با سطح فعالیت پایین و متوسط می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

افزودن به لیست مقایسه نظرات بازگشت